606 / 58 25 58 marcel@tenze.cz
  • Košík je prázdný.

Cvičení na záda Ostrava

skupinové kurzy preventivní rehabilitace pro zdravá záda

Jak vyzrát na sedavé zaměstnání? Vaše tělesná schránka chřadne? Bolí vás celé tělo a hlavně záda?

Preventivní rehabilitace nejen pro bolavá záda

Pro účastníky kurzů preventivní rehabilitace pro zdravá záda mám připravené kompenzační cvičení, které uvolňuje, protahuje a posiluje zkrácené svaly, odstraňuje důsledky svalových disbalancí a uleví od bolestivých stavů zejména páteře, ale i kloubů.

ČÍM VÁM V KURZECH PREVENTIVNÍ REHABILITACE POMÁHÁM:

Dynamická Neuromuskulární Stabilizace Ostrava (DNS)

V rámci kurzu preventivní rehabilitace pro zdravá záda se seznámíte se cvičební sestavou pro nesportovce i rekreační sportovce ke kompenzaci přetěžování, ale i k optimálnímu držení těla a správné koordinaci pohybu.

Ve cvičení DNS se pohybem léčí pohyb. Koncept DNS (autor je přednosta kliniky rehabilitace FN Motol prof. PaedDr. P. Kolář, Ph.D. ,majitel Centra pohybové medicínyvychází z vývoje nervové soustavy, z jejího zrání v prvním roce života.

ČÍNSKÉ ORTOPEDICKÉ CVIČENÍ NA KLOUBY

Spirální čínské cvičení na obnovení a odstranění bolesti kloubů rukou. Efektivní cviky, které uvolní zatuhlé klouby, protáhnou šlachy, zlepší mobilitu kloubů ruky, rovnováhu a koordninaci.

Tyto čínské cviky vám rozpohybují nejen klouby, ale i páteř.

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ

Cílem je odstranit nebo zmírnit zdravotní oslabení, ale taky posílit organismus.

Součástí je tak kompenzační cvičení,které nás uvolňuje (uvolní klouby), protahuje (obnovuje délku svalů) a posiluje (zvyšuje zdatnost oslabených svalů).

Dále trénujeme dechové cvičení, relaxační cvičení a trénink na rovnováhu.

CVIČENÍ NA BALONU

Postupně v průběhu kurzů nás čeká i zábavné, příjemné a efektivní cvičení na míči. Overball (cvičení na velkém míči) je labilní plocha a tak připravuje naše pohybové ústrojí na nestabilní situace např. vyvrknutí kolena či utržení svalů a vazů. Preventivním tréninkem předcházíme těmto případným úrazům. 

Při cvičení dochází ke korekci hybného nastavení pohybových segmentů. Cvičení na velkých míčích je vhodné i jako prevence před bolestmi zad.

Cvičení na gymnastickém míči je velice oblíbené ve fyzioterapii a rehabilitaci.Nesmí tak chybět ani na našem cvičení preventivní rehabilitace pro zdravá záda.

ROZPIS KURZŮ ZDRAVÁ ZÁDA

OBJEVTE OPĚT RADOST Z POHYBU SE MNOU

trenérem Marcelem

Narušují bolavá záda vaše běžné činnosti?Rád vám pomohu úlevovými cviky na krční páteř,cviky na bolest zad v křížové oblasti nebo cviky na hrudní páteř bolest zmírnit či odstranit. Ostrava je mé království. V Ostravě bydlím a v Ostravě vám také pomáhám k lepšímu zdraví a zádům bez bolesti. 

ZÁDA A RAMENA BEZ BOLESTI

zapomeňte na prášky

Jak se zbavit bolesti ramene a zad z dlouhého sezení v kanceláři? Cvičení preventivní rehabilitace pro zdravá záda obsahuje DNS, ortopedické cvičení na ramena, čínské zdravotní cviky, zdravotní cvičení pro úlevu a relaxaci i cvičení na míči.

ZKUŠEBNÍ LEKCE PRO ZDRAVÁ ZÁDA

ANO, chci zkušební lekci

Reference a výsledky

S Marcelem necvičím dlouho, jen pár měsíců. Nicméně vnímám, že mi cvičení pomáhá. Lépe vnímám své tělo a uvědomuju si důležitost soustředění při každé činnosti. Velmi oceňuji Marcelovu ochotu, trpělivost a respekt k tempu každého cvičícího

Mgr. Hana Neumannová

Začala jsem chodit na cvičení původně kvůli synovi, který začal mít po rychlém růstu v pubertě problémy s bolestí zad. Začali jsme Čchi-kungem a teď jsme vyzkoušeli Cvičení pro zdravá záda.

Po půl roce cvičení už syna záda nebolí a i já pociťuji úlevu a zklidnění po celodenním sezení a stresech v kanceláři. Marcel je velmi trpělivý a obětavý učitel, který se individuálně věnuje každému žákovi.Cvičení u něj je pohoda a můžu jej jen doporučit

Jana Urbančíková

Cvičení se mnou, Marcelem

Jsem pohodový trenér s akreditací ministerstva MŠMT jako instruktor zdravotního cvičení.  

Cvičení na záda Ostrava

Cvičíme v menší skupince do 10 klientů. Máte moji plnou podporu nejen na lekcích, ale i mimo lekce (e-mail, mobil, FB).

Náhrady zameškaných lekcí

Nemoc?Přesčas v práci?Buďte v klidu. Na kurzech se mnou máte zajištěné náhrady zameškaných lekcí.

Bolest beder ⇓

94%

z nás cítí obtěžujíci bolesti v zádech, hlavně bolesti bederní páteře.

⇐ ⇐ VY K NIM PATŘIT NEMUSÍTE

Zamezte bolesti zad včas

Hledáte efektivní způsob, jak se bolavému trápení zbavit? Nejlepší je prevence. Braňte se, předcházejte bolesti páteře se mnou, trenérem Marcelem. Nenechávejte bolest být, časem se můžete dopracovat i k vážnějším zdravotním problémům