606 / 58 25 58 marcel@tenze.cz
  • Košík je prázdný.

jsem Marcel Malec

a osvobozuji Ostravany od stresu a bolesti zad

Cvičím od dětství.Nejprve judo a pak v dospělosti různá bojová umění,ale po 33 narozeninách se začali u mě postupně projevovat první zdravotní problémy. Až jednou mi má imunita, bolavá záda a vysoký tlak řekli: A dost! 

Následně mi zdraví omezilo činnost na poli bojových umění.Nechtěl jsem se smířit s tím, že již nemohu trénovat,cvičit a žít pohybem.

Naštěstí jsem začal objevovat nové možnosti cvičení.Zjistil jsem,že se dá trénovat i jinak,jiné styly cvičení, které zdraví obnovují ,tělo a mysl uzdravují, energii neberou, ale naopak dávají.

Během praktikování těchto cvičení jsem zjistil, že se mi srovnal vysoký tlak, přestali bolesti bederní páteře a mám tak zdravá záda.Cvičení mi pomáhá i v oblasti psychické hygieny (stres).

A chci naučit i vás,jak se zbavit bolesti zad či zmírnit stres přirozeně, pomoci snadných a bezpečných cvičení.

A VY JSTE…?

Vlastně vás znám.

Jste člověk,který chce udělat něco pro sebe.Jste účetní a máte bolest zad ze sedavé práce za počítačem,učitelka trpící  pracovním stresem,terénní pracovník mající bolest kloubů,sportovec,který potřebuje zklidnit… Jednoduše chcete mít pevnější zdraví tělesné i duševní.A na to potřebujete znát účinné cvičení.

Už vás fakt nebaví otravovat šéfa v práci a doma vaše nejbližší,že máte bolesti a nemůžete svoje povinnosti plnit na 100%. Nechcete dnes a denně utlumovat bolesti zad pilulkami.A kromě toho,stejně už nezabírají tak jak na počátku.

Musí to přeci jít i jinak,říkáte si.Nějak přirozeněji a efektivněji.Podvědomě tušíte,že internet je plný nových informací, jak si zdraví zlepšit a bolest snížit nebo se jí zbavit jednou pro vždy…Ale jak je využít?

Jestli hledáte někoho, kdo vás krok za krokem provede tradičním prověřeným tréninkem a naučí vás i moderní zdravotní cvičení dle současných postupů, rád vám pomůžu. 

Ke cvičení mne přivedly dlouhodobé bolesti zad. Začala jsem chodit na Tai-chi od září 2018 a už po první hodině jsem byla nadšená. Každá hodina je pro mne takové pohlazení na duši. Z hodiny jdu příjemně naladěná, nabitá energii a těším se na další týden. Oceňuji trpělivost a individuální přístup Marcela ke každému z nás, když nám některé prvky nejdou. Rovněž bolest zad ustoupila. Doporučuji cvičení všem, kteří si chtějí navodit pocit pohody a bojují se stresem

Daniela Žváčková

bolest zad ustoupila

Již řadu let jsem měla velké zdravotní problémy.Navíc dnešní uspěchaná doba a stres u mě vyvolaly TINNITUS. Hledala jsem pomoc a tu jsem opravdu našla u Marcela ve cvičení čchi-kung!!! Cvičím již druhým rokem a můj život se změnil k nepoznání. Cítím se víc v pohodě,naučila jsem se,,vypnout“ a šílené pískání v uších je minimální.Všem,kdo hledají cestu ke zdraví a pohodě je čchi-kung a kouč Marcel ta pravá volba. Marceli… děkuji MOC.

Pavla K.

můj život se změnil k nepoznání

Je krásný pocit propojit to co umím s tím, co klientům přináší užitek a radost

Stres a záda mě donutili zastavit se. Tak a co dál?

Živila mě práce v oblasti bezpečnosti. Díky ní jsem se dostal do blízkosti známých osobností české pěvecké scény. Zajímavá práce, říkáte si. Jenže nebyla.

Namísto spokojeného života mi přinesla stres a zdravotní problémy. Až přišel den, kdy mé tělo dalo jasně najevo,že pracuje nadoraz.Čím? Zničenou imunitou.Uvědomil jsem si,že musím skončit. S prací i tréninkem bojových umění.

Tajemství mého úspěchu aneb jak jsem se opět postavil na nohy

Když jsem si konečně přiznal,že nemohu trénovat sebeobranu a nemohu pokračovat v práci, začal jsem hledat něco co by mě uspokojilo v oblasti pohybu.

A konal se zázrak.Našel jsem cvičení taiji. A pak čchi kung. Najednou to opět šlo,začal jsem se zdravě hýbat. Po čase jsem zjistil,že se cítím lépe,tělo má více energie,má mysl je odpočatá a záda,které mě také zlobily najednou nebolí. 

Nakonec díky určité praxi a neustálému snažení zvyšovat svou úroveň čchi-kung a taiji dovedností, jsem se rozhodl pomáhat druhým těmito zdravotními cvičeními a také podělit se o krásu a zdraví, které tato cvičení přináší, s co možná největším počtem lidí.

To vše by se nepodařilo bez mé skvělé manželky Lenky,která mě celou dobu podporovala v rozhodnutích, byla a je mi tou nejlepší oporou. 

Co si na mě klienti cení 

Snažím se být tím nepřívětivějším učitelem, jakým můžu být a který umí druhé naučit. 

.

%

podpora

plnou podporu

máte osobní kontakt při výuce se mnou jako trenérem, plnou moji podporu a možnost se ptát

trenér

jeden trenér

žádné střídání trenérů na jednotlivých lekcích, vždy se vám věnuji jen já. Jedna metodika výuky, jeden trenér

výsledky

výsledky pro zdraví

již po prvních lekcích vidíte výsledky svého cvičení. Získáte pocity vnitřního klidu i úlevu od stresu a bolesti zad

Proč nejsem jen další z mnoha „expertů“ z Ostravy?

Má výuka 

  • Vím i složitější věci podat jednoduše a srozumitelně (aspoň tak to říkají klienti mých kurzů). Nechci vás oslnit odbornými výrazy, ale skutečně naučit něco praktického.
  • Učím to co jsem se naučil u svých učitelů.Žádné vymyslené teorie,ale ověřené cviky a principy z praxe.
  • Mým cílem není vydělávat velké peníze (i když bych se tomu nebránil 🙂 ),ale přinášet hodnotu sobě,rodině,svým klientům.
  • A mojí největší motivací je,když se mým klientům daří. Když cviky zavedou do domácí i pracovní praxe a bolest zad odchází či stres je nenávratně pryč.A to mě dovede nakopnout víc než ranní kávička!

 

 

Mé vzdělávání 

  • Učím se přímo u zdroje.Mým pramenem pro lepší praxi jsou odborníci, např. mistryně Zhai Jun, ale i u jiní učitelé, např. osobní soukromá výuka čchi kung sestavy u pí. prof. RNDr. J. Riegerové, CSc. Učila se této sestavě v Číně a vyučuje na vysoké škole anatomii,věnuje se i vědecké práci ohledně cvičení včetně čchi kung
  • Jsem organizátorem semináře s čínskou mistryní Zhai Jun v Ostravě.  O kvalitě výuky hovoří i to,že se semináře účastní i trenéři z jiných  oddílů taiji a čchi kung z Ostravy.
  • Vzdělávám se i v oblasti pohybového ústrojí v odborných kurzech a školeních u předních fyzioterapeutů v ČR (např. v rehabilitační škole absolvuji odborné kurzy DNS sport Prof. PaedDr. P. Kolář, Ph.D. nebo školení zdravé sezení a cviky pro bezbolestná záda  PaedDr. V. Botlíková, CSc.).
  • Byl jsem vybrán různými organizacemi,abych pomáhal cvičením jejich zdravotně znevýhodněným klientům

Jaké výsledky přináší to co učím?

S Marcelem cvičím několik měsíců. Je velice trpělivý a dokáže lidem cvičení přizpůsobit na míru. Dbá na to, aby lidi cvičení bavilo. Tai-chi mi pomáhá proti bolestem v kříži a pomohlo mi uklidnit bolest ramene. Rovněž mohu doporučit jako doplňkové cvičení ke sportů. Hraju florbal, dost běhám a snažím se posilovat a po hodině tai-chi se cítím uvolněný a přitom namáhám sval, o kterých jsem dříve snad ani nevěděl. Mohu vřele doporučit

Matěj Pechlát

úleva od bolesti ramen a bolest v kříži

Ke cvičení čchi kung s Marcelem mne přivedla kamarádka a jsem ji velmi vděčna. V poklidu, s patřičnou péčí se věnuje každému ve skupince. Hodina uvolnění těla a vypnutí mysli, to je to co jsem potřebovala a moc za to děkuji. Už se těším na pokračování v roce 2019. Díky Marceli

Iveta Unzeitigová

uvolnění těla a vypnutí mysli

Marceli, věděl by jsi pomoct i mě?

Nejsem lékař ani fyzioterapeut. Jsem trenér preventivní rehabilitace. Proto vás musím varovat. Neznám kouzelnou formuli se kterou proměním bolavá záda každého člověka na zdravá záda.

Mohu vám však ukázat metody a přístupy,které mám léty ověřené a které mě a hlavně stovkám mým klientům skutečně pomáhají. A není nic jednoduššího,než konzultovat svůj zdravotní stav a zájem cvičit s vašim ošetřujícím lékařem.