To co učím, opravdu funguje

TU JE DŮKAZ

▼ ▼ ▼

Pomáhám cvičení i klientům s duševní poruchou v organizaci Mens Sana Ostrava

Šel jsem s kůží na trh, klienti mě známkují a hodnotí slovně a počtem hvězd

Jedná se o nezávislé recenze na známých  serverech Seznam.cz a Centrum.cz , kde mohou absolventi cvičení se mnou vyjádřit spokojenost se službami a mým přístupem autentickou slovní reakcí i v podobě hvězdiček.

A také na Facebooku Tenze najdete několik referencí.

↓ Níže najdete několik ukázek z hodnocení kurzů a referencí na mě jako trenéra 

Po prodělané mozkové příhodě před třemi lety se kvalita života podstatně změnila. Před tím jsem byla velmi aktivní a plna elánu a najednou to bylo jinak.

Manžel pro mne hledal alternativu cvičení, která by pro mne byla vhodná a pomohla mi pomalou a nenásilnou cestou navrátit hybnost, ztracenou energii a uchovat mentální svěžest. Protože v mládí provozoval čínská bojová umění a byl obeznámen s účinky, zvolil pro nás cestu tajji.

Hledali jsme možnost cvičení s individuálním přístupem a v malé skupině lidí, kde bude způsob cvičení orientován výhradně na zdraví, ne na výkon.

Očekávání se naplnila po nalezení cvičení s trenérem Marcelem v Ostravě. Také nás oslovil jeho příběh, kde uvádí, jak se k tomuto cvičení dostal. Navštěvujeme cvičení od dubna 2018 oba s manželem. Marcel je velmi trpělivý a ke každému z nás přistupuje individuálně podle jeho možností a schopností.

Zdravotní benefity jsem již pocítila. Zlepšila se rovnováha těla, dokážu již také mentálně vyčistit mysl a po absolvování lekce se cítím velmi vyrovnaně a příjemně.

Dalším nezanedbatelným přínosem je i to, že cvičení absolvujeme společně s manželem a máme tak i v důchodovém věku společnou činnost, která nás naplňuje. Doporučuji všem i jako párovou terapii. Je to sdílená radost z pohybu a dosažených cvičebních výsledků partnera a posilování vzájemnosti.

Zájemce o toto cvičení bych chtěla upozornit na trpělivost a neztrácení vůle pro toto úžasné cvičení. Výsledky neuvidíte a neucítíte hned, ale při vytrvání se zřetelem na cíl, pro který jste cvičit začali, se po čase budete divit, co jste ještě schopni dokázat.

Děkujeme Marcelovi za to, že je, a svoji profesi pojímá spíše jako poslání pomáhat lidem než jako byznys s lidským zdravím, jak tomu dnes v mnoha případech bývá.

Stela Tesarczykova

tai-chi , (oficiální referenci najdete na Facebooku)

Celkový přístup Marcela jako trenéra i jako člověka mne oslovil. Jeho individuální přístup ke klientovi, tak práce se skupinou mi přinesla celkový klid, odpočinek , radost z pohybu , pocit , že dělám něco příjemného a dobrého pro sebe.

Marcel je profík , který má přehled , zkušenosti a znalosti. Oceňuji i to, že je možno si první lekci vyzkoušet zadarmo a zjistit tak, zda-li průběh lekce, výuka i vzájemné energie trenér-klient jsou v souznění..

Děkuji za tato milá setkávání a těším se na další lekce Tchai či pod jeho vedením. Vřele mohu každému doporučit

Linda Michnová

tai-chi , (lektorka jógy)

Cvičení s Marcelem je úžasný relax. Cítím, že mi to pomáhá odstraňovat bolest v kříži a v levém rameni. Osobně celkem dost sportuju. Hraju florbal, běhám a snažím se posilovat a cvičení Tai chi vnímám jako skvělý doplněk a uvolnění a namáhání svalů, o kterých jsem předtím asi ani neměl tušení:-) Matěj Pechlát

Matěj Pechlát

tai-chi a čchi-kung

Cviceni můžu vřele doporučit. Velmi vstřícný cvičitel, nejvíce 8 lidí, žádná tlačenice a hlavně mi toto cvičení pomáhá s bolesti zad. Za zmínku také stojí blahodarný vliv na psychiku a relaxaci celého těla i duše.

Žaneta vagaiová

čchi-kung

Na každé cvičení se těším. Na Marcelových kurzech jsem poznala spoustu úžasných lidí. Na tyto kurzy mne před mnoha lety přivedla zvědavost a pak už jsem nehledala nic jiného. Marcel si stále rozšiřuje oblasti, ze kterých lze čerpat a tyto nové poznatky a sestavy nám pak předává. Zdravotní benefity taichi i čchi kung se podepisují na těle. Nebýt těchto cvičení, asi bych byla na tom zdravotně daleko hůře než jsem. Za sebe dávám Marcelovi i cvičení jedničku

Ing. Dana Čimburová

tai-chi a čchi-kung

Cvičení s Marcelem je skvělé. Několik let jsem hledala náhradu, za svého dřívějšího cvičitele. Prošla jsem několik cvičení. Žádné cvičení se tomu nepodobalo, až TOTO. Velice všem doporučuji!!!

Mudr. Radka Ožanová

tai-chi a čchi-kung

Ke cvičení mne přivedly dlouhodobé bolesti zad. Začala jsem chodit na Tai-chi od září 2018 a už po první hodině jsem byla nadšená. Každá hodina je pro mne takové pohlazení na duši. Z hodiny jdu příjemně naladěná, nabitá energii a těším se na další týden. Oceňuji trpělivost a individuální přístup Marcela ke každému z nás, když nám některé prvky nejdou. Rovněž bolest zad ustoupila. Doporučuji cvičení všem, kteří si chtějí navodit pocit pohody a bojují se stresem

Mgr. Daniela Žváčková

tai-chi

Po padesátce jsem si začala uvědomovat, že potřebuji zvolnit a udělat něco pro své zdraví. Náhodou se ke mně dostal článek o tom, jak tai-chi a podobná cvičení kladně ovlivňují nejen tělesnou kondici, ale i tu duševní. Hledala jsem proto ve svém okolí, kde bych mohla cvičení vyzkoušet a volba padla na Marcela. Jeho individuální trenérský přístup mi opravdu sedl. Už po pár týdnech jsem zaznamenala úlevu od bolesti krční i bederní páteře a našla jsem si i nové přátele ve věku 20 – 65 let.

Lenka Goralčíková

tai-chi

S Marcelem necvičím dlouho, jen pár měsíců. Nicméně vnímám, že mi cvičení pomáhá. Lépe vnímám své tělo a uvědomuju si důležitost soustředění při každé činnosti. Velmi oceňuji Marcelovu ochotu, trpělivost a respekt k tempu každého cvičícího.

Mgr. Hana Neumannová

tai-chi a čchi kung

Vážení přátelé, cvičení s Marcelem mi přineslo pozitivní zlepšení problémů s psychikou i fyzickým zdravím. Perfektní atmosféra a přístup Marcela jsou hlavní důvody, proč toto cvičení navštěvuji. Doporučuji všem věkovým skupinám pro řešení oblastí – pohyb a psychika

Jan Czernín

tai-chi