606 / 58 25 58 marcel@tenze.cz
  • Košík je prázdný.

TAI CHI OSTRAVA

tai chi pro rehabilitaci těla, mysli a duše

Klub poskytující návod na zdravotně účinné cvičení

TAI CHI PRO REHABILITACI TĚLA A MYSLI

Získejte návody, rady a tipy, které pomůžou osvěžit unavenou hlavu a občerstvit upracované tělo v 12 týdenním programu tai chi se mnou.

Získejte přehled o účincích pohybů v Tai chi pro váš pohybový aparát a odhalte, jak vám relaxační cvičení uklidní roztěkanou mysl.

Získejte plnou podporu taiji trenéra Marcela nejen osobně na tréninku, ale i ve formě metodických tai-chi videoukázek pro okamžitou pomoc pro domácí cvičení.

Po vstupu do klubu Tenze budete litovat jen jediného. Že jste o klubu nevěděli dříve. Proč? Protože nemáte co ztratit, jen bolest zad.

↓ Co získáte vstupem do taichi klubu ↓

TRÉNINKY

Čínské ortopedické cvičení na klouby pro úlevu od bolesti.

Taiji pohyby jako preventivní rehabilitace pro tělo i mysl.

1 TRENÉR

Žádné střídání trenérů, na lekcích se vám věnuji jen já.

Jedna metodika výuky, jeden trenér s pohodovým přístupem.

PODPORA

V klubu na tréninku získáš podporu od trenéra Marcela i dalších členů.

Získáš tak okamžitou zpětnou vazbu na své cvičení.

ODBORNOU PÉČI

Mám akreditaci ministerstva MŠMT jako instruktor zdravotního cvičení.

Aktivně studuji odborné kurzy na rehabilitační škole.

VIDEA ZE CVIČENÍ

Jak nezapomenout naučené pohyby a nechybovat v taiji sestavě.

Praktická pomůcka pro vaše domácí opakování a cvičení.

PRAXI TRENÉRA

3500+ hodin praxe s klienty ve skupinových kurzech.

Odborná praxe s klienty zdravotně znevýhodněnými.

Tai chi Ostrava

Uvolněte se s Marcelem a tai chi v Ostravě. Nechte odplynout všechno fyzické,mentální i emocionální napětí. Nic nedělat, jenom být…

V pravém okamžiku k vám přichází taichi kurz, který je pozváním kráčet po cestě harmonie k osobní kultivaci. Začněte se soustředit na klid ve vlastní mysli, uvolnění a především na sebe. 

3 věci, které udělají při tai chi se mnou pro vaše zdraví malý zázrak

Proč pomáhám právě takhle? Protože díky tomu přispívám vašemu zdraví VŽDY, RYCHLEJI a LÉPE

1. Princip méně je více

Je to užitečná rada zaměřená na princip cvičení tai chi,když máme bolavá záda,trápí nás bolest krční páteře či máme zatuhlé klouby. Tento princip nám umožní zkoušet své schopnosti a zároveň je postupně zvyšovat.

Nedochází tak k vyčerpání našeho organismu, nepoškozujeme si nervovou soustavu a také minimalizujeme případné fyzické poranění. Říká se tomu cvičit s mírou. Více se dozvíte na cvičení se mnou.

2. Uvolnění

Při práci s tělem využívám zaměření na uvolnění fyzické i mentální.Většina lidí ze zvyku trénuje na různých cvičeních tak,že si uchovávají svalové napětí, pohybují se zatuhlými a staženými svaly. Nikdy tak nezažijí svalovou relaxaci. 

Cvičení zrcadlí pohyby přírody. Řeku tekoucí po horách či stromy rostoucí směrem k světlu na obloze nám dávají návod, jak nasměrovat naši pozornost.Společně se tak budeme soustředit na přítomnost.

3. Dech

Dýchání je kromě těla i úzce propojené s myslí. Často dýcháme povrchně,neklidně a krátce.A právě špatné dýchání je proto příčinou různých obtíží jako jsou bolavá záda či únava.Také ovlivní naši psychiku.

Dech je základ života a je nejjednodušší fyzické cvičení. Dechové cvičení zklidní mysl i emoce, ale dovede odbourat i bolest zad. Je příjemným a očišťujícím zážitkem,protože dovede ovlivnit stav naší mysli, naši náladu a pocity.

hodin praxe s klienty

let tradice

Pod prsty mi prošly stovky klientů

O cvičení taichi jsem uvažovala již dlouho předtím, než jsem začala navštěvovat kurzy. Ačkoliv jsem zpočátku měla obavy z neznámého, přihlásit se na kurz bylo jedním z nejlepších rozhodnutí. Skvělý individuální a přátelský přístup doplněný útulným prostředím s příjemnou atmosférou dodává domácký pocit, ve kterém se dokážu naprosto uvolnit. Profesionálním přístupem Marcela dostává každý cvičící potřebnou pozornost a umožňuje tím jejich individuální rozvoj. Zejména ve stresujícím období to je balzám pro tělo i duši.

Alex

(tai chi pro rehabilitaci těla, mysli a duše)

Po padesátce jsem si začala uvědomovat, že potřebuji zvolnit a udělat něco pro své zdraví. Náhodou se ke mně dostal článek o tom, jak tai-chi a podobná cvičení kladně ovlivňují nejen tělesnou kondici, ale i tu duševní. Hledala jsem proto ve svém okolí, kde bych mohla cvičení vyzkoušet a volba padla na Marcela. Jeho individuální trenérský přístup mi opravdu sedl. Už po pár týdnech jsem zaznamenala úlevu od bolesti krční i bederní páteře a našla jsem si i nové přátele ve věku 20 – 65 let.

Lenka

(tai chi pro rehabilitaci těla, mysli a duše)

Ke cvičení mne přivedly dlouhodobé bolesti zad. Začala jsem chodit na Tai-chi od září 2018 a už po první hodině jsem byla nadšená. Každá hodina je pro mne takové pohlazení na duši. Z hodiny jdu příjemně naladěná, nabitá energii a těším se na další týden. Oceňuji trpělivost a individuální přístup Marcela ke každému z nás, když nám některé prvky nejdou. Rovněž bolest zad ustoupila. Doporučuji cvičení všem, kteří si chtějí navodit pocit pohody a bojují se stresem.

Daniela

(tai chi pro rehabilitaci těla, mysli a duše)

Proč cvičit tai chi s Marcelem

Mám rád lidi a mám radost, když jste v tréninku úspěšní

TRPĚLIVÝ TRENÉR

Nedaří se nám cvik provést hned? Nevadí. Dosáhneme výsledku společným klidným opakovaním. Mám pochopení a toleranci.

EMPATICKÝ TRENÉR

Dokážu vám naslouchat i vnímat případné problémy při tréninku a podle toho vám pomáhat. 

ZKUŠENÝ TRENÉR

Za léta praxe jsem se naučil své. Vím, že je důležité provést vás tréninkem tak,abyste ho bezpečně zvládli.

MÁM VÝSLEDKY

Bolavá záda ze sedavé práce mizí, zatuhlé klouby se uvolňují a stres se rozpouští. Nevěříte? Věřte. Přečtěte si reference.

POHODOVÝ TRENÉR

Arogance? Špatná nálada? Kdepak. Čekejte dobrou náladu, pohodového a přátelského trenéra Marcela.

VÝBORNÉ HODNOCENÍ

Spousta skvělých nezávislých hodnocení od absolventů kurzů se mnou vám dávají jistotu, jak nešlápnout vedle s výběrem trenéra.

OTÁZKY NA KURZ TAI-CHI

Máš Marceli i kurzy tai chi pro začátečníky?

Samozřejmě mám. Tai chi pro začátečníky v Ostravě,které vedu vás seznámí se vším, co potřebujete vědět o umění taiji. Trénink se mnou je základním návodem pro každého, kdo by chtěl krok za krokem objevovat kouzlo tai chi chuan. 

A co zdravotní problém, mohu na taijiquan?

Velmi často se tak setkávám s tím, že člověka většinou ke mně na trénink přivedou právě zdravotní potíže.Pokud máte vážné zdravotní potíže, poraďte se s vaším lékařem. Je docela možné, že Vám cvičení tai-chi dokonce doporučí.

Často se mi stává, že lékaři a fyzioterapeuti doporučí svým pacientům přímo cvičení se mnou pro prevenci bolesti zad i jako případné pokračování rehabilitace. Vím to od klientů. 

Je mi 50+ tak nejsem tedy moc starý na taiji?

Padesátka není žádný věk. Určitě má cenu začít cvičit ať je nám 20 nebo 60. Navíc cvičení tai chi se mnou je cvičení zdravé. Za mne jednoznačně doporučuji začít se hýbat. No a bude-li to právě taiji v Ostravě se mnou, bude to skvělé.  

Musím splnit nějaké fyzické předpoklady? 

V žádném případě. Nekladu na cvičence žádné fyzické nebo jiné nároky a nepředpokládám žádné dřívější zkušenosti se cvičením. Nejdůležitější je pravděpodobně vůle cvičit a něco se naučit.

Lekce taiči v Ostravě vedu pro lidi v každém věku s různými pohybovými dispozicemi. U mě platí, že každý klient cvičí podle svých možností, schopností a předpokladů. 

 Ptáte se:  Je taiji cvičení v Ostravě pro mě?

Mohu vás ubezpečit v tom,že dnes a denně vidím klienty,kteří využívají tai-chi a používají mé postupy úspěšně:

  • učitelé a profesoři škol (MŠ, SŠ a VŠ)
  • zaměstnanci magistrátu, úřadů a institucí
  • kancelářské profese z bank a firem (účetní, správci sítí, bankovní poradci, administrativa a další)
  • zdravotní sestry a lékaři
  • majitelé firem a manažeři

Samozřejmě těch profesí je daleko více, ale to jsou ty nejčastější, kterým pomáhám. Tai chi pro rehabilitaci se mnou se dá využít v každé jedné profesi, kde je člověk vystaven stresu (hrozí vyhoření a nemoci ze stresu, jste bez energie), celodennímu sezení v kanceláři (bolavá záda, oslabené svaly) a jeho pracovní a rodinný život je hektický (zklidnění těla a mysli).

Doteď jsem nepoznal povolání, kde by se nedalo tai chi pro rehabilitaci těla a mysli využít.Možná to zní nereálně, ale je to tak.Dnes už téměř každý žije hektický život, spousta z nás trpí na stres a bolest zad? Oslabené svaly a bolavá záda už obtěžují kde koho.Proto cvičení se mnou bude fungovat.

A co nadváha? Zdravotní omezení? Nevadí. Pokud vás limituje nadváha, tak věřte, že právě jemné a bezpečné cvičení tai chi je pro vás ideální, neboť šetří vaše klouby.A v případě zdravotního omezení společně dokážeme celé cvičení taiji přizpůsobit, pokud vám lékař cvičení se mnou doporučí. Stále budete cvičit to co ostatní, jen přístup k provedení daného cviku přizpůsobíme vašemu zdraví.