Tai chi Ostrava

Získejte návody,které vám pomůžou osvěžit unavenou hlavu a občerstvit upracované tělo v 12 týdenním programu tai-chi se mnou.

Kurz tai chi s Marcelem

V pravém okamžiku k vám přichází taichi kurz, který je pozváním kráčet po cestě harmonie k osobní kultivaci. Začněte se soustředit na klid ve vlastní mysli, uvolnění a především na sebe.

„Tai chi cvičení pro rehabilitaci těla a mysli, získejte přehled o účincích pohybů v tai chi pro váš pohybový aparát a odhalte, jak vám relaxační cvičení uklidní roztěkanou mysl.

tai chi trenér Marcel

3 věci, které udělají při tai chi se mnou pro vaše zdraví malý zázrak  → → →

Po vstupu do klubu Tenze budete litovat jen jediného. Že jste o klubu nevěděli dříve. Proč?

Protože nemáte co ztratit, jen bolest zad.

Princip méně je více

Je to užitečná rada zaměřená na princip cvičení tai-chi, když máme bolavá záda,trápí nás bolest krční páteře či máme zatuhlé klouby. Tento princip nám umožní zkoušet své schopnosti a zároveň je postupně zvyšovat.

Proč dodržet princip? Nedochází tak k vyčerpání našeho organismu, nepoškozujeme si nervovou soustavu a také minimalizujeme případné fyzické poranění. Říká se tomu cvičit s mírou. Více se dozvíte na cvičení se mnou.

Uvolnění

Při práci s tělem využívám zaměření na uvolnění fyzické i mentální.Většina lidí ze zvyku trénuje na různých cvičeních tak,že si uchovávají svalové napětí, pohybují se zatuhlými a staženými svaly. Nikdy tak nezažijí svalovou relaxaci. 

Cvičení zrcadlí pohyby přírody. Řeku tekoucí po horách či stromy rostoucí směrem k světlu na obloze nám dávají návod, jak nasměrovat naši pozornost.Společně se tak budeme soustředit na přítomnost.

Dech

Dýchání je kromě těla i úzce propojené s myslí. Často dýcháme povrchně,neklidně a krátce.A právě špatné dýchání je proto příčinou různých obtíží jako jsou bolavá záda či únava.Také ovlivní naši psychiku.

Dech je základ života a je nejjednodušší fyzické cvičení. Dechové cvičení zklidní mysl i emoce, ale dovede odbourat i bolest zad. Je příjemným a očišťujícím zážitkem,protože dovede ovlivnit stav naší mysli, naši náladu a pocity.

TRPĚLIVÝ TRENÉR

Nedaří se nám cvik provést hned? Nevadí. Dosáhneme výsledku společným klidným opakovaním. Mám pochopení a toleranci.

EMPATICKÝ TRENÉR

Dokážu vám naslouchat i vnímat případné problémy při tréninku a podle toho vám pomáhat. 

ZKUŠENÝ TRENÉR

Za léta praxe jsem se naučil své. Vím, že je důležité provést vás tréninkem tak,abyste ho bezpečně zvládli.

MÁM VÝSLEDKY

Bolavá záda ze sedavé práce mizí, zatuhlé klouby se uvolňují a stres se rozpouští. Nevěříte? Věřte. Přečtěte si reference.

POHODOVÝ TRENÉR

Arogance? Špatná nálada? Kdepak. Čekejte dobrou náladu, pohodového a přátelského trenéra Marcela.

VÝBORNÉ HODNOCENÍ

Spousta skvělých nezávislých hodnocení od absolventů kurzů se mnou vám dávají jistotu, jak nešlápnout vedle s výběrem trenéra.

Ptáte se: Je taichi cvičení i pro mě?

Mohu vás ubezpečit v tom,že dnes a denně vidím klienty,kteří využívají tai-chi a používají mé postupy úspěšně:

  • učitelé a profesoři škol (MŠ, SŠ a VŠ)
  • zaměstnanci magistrátu, úřadů a institucí
  • kancelářské profese z bank a firem (účetní, správci sítí, bankovní poradci, administrativa a další)
  • zdravotní sestry a lékaři
  • majitelé firem a manažeři

Samozřejmě těch profesí je daleko více, ale to jsou ty nejčastější, kterým pomáhám.

Tai chi pro rehabilitaci se mnou se dá využít v každé jedné profesi, kde je člověk vystaven stresu (hrozí vyhoření a nemoci ze stresu, jste bez energie), celodennímu sezení v kanceláři (bolavá záda, oslabené svaly) a jeho pracovní a rodinný život je hektický (zklidnění těla a mysli).

Doteď jsem nepoznal povolání, kde by se nedalo tai chi pro rehabilitaci těla a mysli využít.Možná to zní nereálně, ale je to tak.Dnes už téměř každý žije hektický život, spousta z nás trpí na stres a bolest zad? Oslabené svaly a bolavá záda už obtěžují kde koho.Proto cvičení se mnou bude fungovat.

A co nadváha? Zdravotní omezení? Nevadí. Pokud vás limituje nadváha, tak věřte, že právě jemné a bezpečné cvičení tai chi je pro vás ideální, neboť šetří vaše klouby.A v případě zdravotního omezení společně dokážeme celé cvičení taiji přizpůsobit, pokud vám lékař cvičení se mnou doporučí. Stále budete cvičit to co ostatní, jen přístup k provedení daného cviku přizpůsobíme vašemu zdraví.

Chcete tai-chi lekci vyzkoušet zdarma?

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY NA KURZ TAI-CHI

Máš Marceli i kurzy tai chi pro začátečníky?
Samozřejmě mám. Tai chi pro začátečníky v Ostravě,které vedu vás seznámí se vším, co potřebujete vědět o umění taiji. Trénink se mnou je základním návodem pro každého, kdo by chtěl krok za krokem objevovat kouzlo tai chi chuan.

A co zdravotní problém, mohu na tai chi (taijiquan)?
Velmi často se tak setkávám s tím, že člověka většinou ke mně na trénink přivedou právě zdravotní potíže.Pokud máte vážné zdravotní potíže, poraďte se s vaším lékařem. Je docela možné, že Vám cvičení tai-chi dokonce doporučí.

Často se mi stává, že lékaři a fyzioterapeuti doporučí svým pacientům přímo cvičení se mnou pro prevenci bolesti zad i jako případné pokračování rehabilitace. Vím to od klientů.

Je mi 50+ tak nejsem tedy moc starý na taiji?
Padesátka není žádný věk. Určitě má cenu začít cvičit ať je nám 20 nebo 60. Navíc cvičení tai chi se mnou je cvičení zdravé. Za mne jednoznačně doporučuji začít se hýbat. No a bude-li to právě taiji v Ostravě se mnou, bude to skvělé.

Musím splnit nějaké fyzické předpoklady?
V žádném případě. Nekladu na cvičence žádné fyzické nebo jiné nároky a nepředpokládám žádné dřívější zkušenosti se cvičením. Nejdůležitější je pravděpodobně vůle cvičit a něco se naučit.

Lekce taiči v Ostravě vedu pro lidi v každém věku s různými pohybovými dispozicemi. U mě platí, že každý klient cvičí podle svých možností, schopností a předpokladů.