606 / 58 25 58 marcel@tenze.cz
  • Košík je prázdný.

TAI CHI OSTRAVA

tai chi pro rehabilitaci těla, mysli a duše

ZKUŠEBNÍ LEKCE TAI CHI

Stres, bolesti zad a špatná nálada? Nebo klid, pohoda bez bolesti? Vyberte si.

Chcete změnu a nechcete kupovat zajíce v pytli? Váháte? Mám pro vás zkušební lekci tai-chi,kde vše omrknete. 

 

ANO, chci zkušební lekci

Tai chi Ostrava

Uvolněte se s Marcelem a tai chi v Ostravě. Nechte odplynout všechno fyzické,mentální i emocionální napětí. Nic nedělat, jenom být…

V pravém okamžiku k vám přichází taichi kurz, který je pozváním kráčet po cestě harmonie k osobní kultivaci. Začněte se soustředit na klid ve vlastní mysli, uvolnění a především na sebe. 

MARCEL, VÁŠ TRENÉR PRO CVIČENÍ V OSTRAVĚ

Hledáte cvičení v Ostravě? Trápí vás stres a hrozí vám vyhoření? Hodně lidí se trápí kvůli únavě, enormnímu stresu a nedostatku energie. A to není vše.

Taky je souží  fyzické bolesti. Setkávám se s tím dnes a denně na svých lekcích. Tak to však být nemusí.

Tak co s tím můžeme udělat? Musíme chtít něco změnit. Rozhodněte se dnes pro změnu, pro lepší život. Je to dar vaší mysli, vašemu tělu. Vyskočte z bludného kruhu,než bude pozdě. Čím dříve začnete, tím rychleji se budete lépe cítit.

Kurz tai-chi v Ostravě se mnou |Po kurzu budete stát rovněji.Všimnete si,že budete mít v těle méně napětí, budete se cítit uvolněnější a odpočatí.Čeká vás úleva od stresu a bolesti zad.

Příběh z praxe aneb toto může být i váš příběh...

Říkejme jí paní Marta.Přichází na cvičení tai chi pro rehabilitaci těla,mysli a duše se mnou.Své potíže uvádí slovy „bolí mě celé záda“ a ještě dodává „práci v kanceláři a domácnost perfektně zvládám,ale mívám pocity napětí, mám nedostatek energie, nedovedu se radovat a často mívám špatné nálady„.

Paní Marta se snažila řešit bolest zad v ambulanci doktora. Lékař specialista jí sdělil,že má přetížení svalů v oblasti šíje i beder.Poslal jí na fyzioterapii. Tam jí fyzioterapeut zjistil i svalovou dysbalanci a nestabilní udržování polohy těla. A tak absolvovala léčebnou fyzioterapii,ale nedokázala si zapamatovat naučené cviky,ani jak správně cvičit sama doma.Měla bohužel předepsaných jen několik málo návštěv. Praktický lékař,kterému se svěřila s problémy s emocemi jí poradil chodit do přírody,relaxovat pomalým cvičením a nabídl antidepresiva.

Paní Marta chtěla po ukončení fyzioterapie pokračovat v rehabilitačním programu.Po pečlivém výběru si jako relaxační cvičení zvolila taiji. Zvážila pak trenéry, který by jí dokázal nejépe pomoct a přihlásila se na kurz tai-chi pro rehabilitaci se mnou. Jaké přínosy paní Martě trénink přinesl,jak jsem jí pomohl? ⇓⇓⇓

Přínosy cvičení Tai chi pro rehabilitaci se mnou, trenérem Marcelem

Přínosem pohybové terapie tai-chi a cvičení se mnou je nejen to,že pro lepší praxi se učím čínská cvičení přímo u čínských mistrů,ale hlavně i somatický přístup a rehabilitační techniky (studuji odborné kurzy např. Pražská škola rehabilitace).Navazuji cvičením taichi na rehabilitační postupy.

Jelikož paní Marta měla nashromážděné napětí, pravděpodobně jí tak chyběla relaxační činnost. Správným cvičením tai chi a společným přístupem (jak správně dýchat,dechová cvičení,tai chi pohybová terapie,prožívat přítomnost,uvědomování si pohybů a vnímání svého těla) jsme dosáhli úlevu nejen od bolesti zad,ale i od stresu.

Paní Marta nyní lépe zvládá zaneprázdněnou mysl a emoce,umí se opět radovat.Stále věnuje dostatek času sama sobě.

A nedostatek energie? Je to nerovnováha mezi výdejem a příjmem energie. Zjednodušeně se dá říct, že se jedná o nepoměr mezi dáváním a braním.Člověk tak v podstatě více vydává, než následně dostává zpět.Paní Martě však energie už dávno nechybí. Proč?No mimo jiné i proto, protože tai-chi energii nebere,ale naopak dodává.

Jsem trenér,který se zabývá zdravotně rehabilitačním cvičením.Nejsem však psychosomatický lékař, fyzioterapeut či rehabilitační lékař.Snažím se pomáhat a navázat svým cvičením na rehabilitační postupy a následnou péči.Mohu tak být první článek v tomto řetězci,jako prevence či pokud vás bolí záda ze sedavé práce.Také mohu být poslední článek řetězce (lékař – fyzioterapeut – rehabilitační trenér), kdy můžete pokračovat v následné po-rehabilitační péči cvičebním programem se mnou. Společně pak dokážeme tréninkem úspěšný návrat do plnohodnotného života a udržet si dobré zdraví.

3 věci, které udělají při tai chi se mnou pro vaše zdraví malý zázrak

Proč pomáhám právě takhle? Protože díky tomu přispívám vašemu zdraví VŽDY, RYCHLEJI a LÉPE

1. Princip méně je více

Je to užitečná rada zaměřená na princip cvičení tai chi,když máme bolavá záda,trápí nás bolest krční páteře či máme zatuhlé klouby. Tento princip nám umožní zkoušet své schopnosti a zároveň je postupně zvyšovat.

Nedochází tak k vyčerpání našeho organismu, nepoškozujeme si nervovou soustavu a také minimalizujeme případné fyzické poranění. Říká se tomu cvičit s mírou. Více se dozvíte na cvičení se mnou.

2. Uvolnění

Při práci s tělem využívám zaměření na uvolnění fyzické i mentální.Většina lidí ze zvyku trénuje na různých cvičeních tak,že si uchovávají svalové napětí, pohybují se zatuhlými a staženými svaly. Nikdy tak nezažijí svalovou relaxaci. 

Cvičení zrcadlí pohyby přírody. Řeku tekoucí po horách či stromy rostoucí směrem k světlu na obloze nám dávají návod, jak nasměrovat naši pozornost.Společně se tak budeme soustředit na přítomnost.

3. Dech

Dýchání je kromě těla i úzce propojené s myslí. Často dýcháme povrchně,neklidně a krátce.A právě špatné dýchání je proto příčinou různých obtíží jako jsou bolavá záda či únava.Také ovlivní naši psychiku.

Dech je základ života a je nejjednodušší fyzické cvičení. Dechové cvičení zklidní mysl i emoce, ale dovede odbourat i bolest zad. Je příjemným a očišťujícím zážitkem,protože dovede ovlivnit stav naší mysli, naši náladu a pocity.

hodin praxe s klienty

let tradice

Pod prsty mi prošly stovky klientů

PROČ CVIČIT S MARCELEM

Spojuje nás společná vize udržení a zlepšení celkového zdraví

ODBORNÁ PÉČE

Neustále se vzdělávám v oblasti pohybového ústrojí v rehabilitačních odborných kurzech..

1 TRENÉR

Žádné střídání trenérů.Na lekcích se vám věnuji já. Jedna metodika výuky, jeden trenér.

PLNÁ PODPORA

Každý klient má se mnou osobní kontakt při výuce, plnou moji podporu a možnost se ptát

KVALITA VÝUKY

Tai-chi a čchi-kung se učím přímo u zdroje. Pramenem pro lepší praxi jsou čínští mistři

ODBORNÁ PRAXE

Pomáhám lidem s duševní nemocí čínským cvičením v ústavu Mens Sana Ostrava

AKREDITOVANÝ TRENÉR

Mám akreditaci ministerstva MŠMT jako instruktor zdravotního cvičení.

OTÁZKY NA KURZ TAI-CHI 

Máš Marceli i kurzy tai chi pro začátečníky?

Samozřejmě mám. Tai chi pro začátečníky v Ostravě,které vedu vás seznámí se vším, co potřebujete vědět o umění taiji. Trénink se mnou je základním návodem pro každého, kdo by chtěl krok za krokem objevovat kouzlo tai chi chuan. 

A co zdravotní problém, mohu na taijiquan?

Velmi často se tak setkávám s tím, že člověka většinou ke mně na trénink přivedou právě zdravotní potíže.Pokud máte vážné zdravotní potíže, poraďte se s vaším lékařem. Je docela možné, že Vám cvičení tai-chi dokonce doporučí.

Často se mi stává, že lékaři a fyzioterapeuti doporučí svým pacientům přímo cvičení se mnou pro prevenci bolesti zad i jako případné pokračování rehabilitace. Vím to od klientů. 

Je mi 50+ tak nejsem tedy moc starý na taiji?

Padesátka není žádný věk. Určitě má cenu začít cvičit ať je nám 20 nebo 60. Navíc cvičení tai chi se mnou je cvičení zdravé. Za mne jednoznačně doporučuji začít se hýbat. No a bude-li to právě taiji v Ostravě se mnou, bude to skvělé.  

Musím splnit nějaké fyzické předpoklady? 

V žádném případě. Nekladu na cvičence žádné fyzické nebo jiné nároky a nepředpokládám žádné dřívější zkušenosti se cvičením. Nejdůležitější je pravděpodobně vůle cvičit a něco se naučit.

Lekce taiči v Ostravě vedu pro lidi v každém věku s různými pohybovými dispozicemi. U mě platí, že každý klient cvičí podle svých možností, schopností a předpokladů. 

 Ptáte se:  Je to pro mě?

Mohu vás ubezpečit v tom,že dnes a denně vidím klienty,kteří využívají tai-chi a používají mé postupy úspěšně:

  • učitelé a profesoři škol (MŠ, SŠ a VŠ)
  • zaměstnanci magistrátu, úřadů a institucí
  • kancelářské profese z bank a firem (účetní, správci sítí, bankovní poradci, administrativa a další)
  • zdravotní sestry a lékaři
  • majitelé firem a manažeři

Samozřejmě těch profesí je daleko více, ale to jsou ty nejčastější, kterým pomáhám. Tai chi pro rehabilitaci se mnou se dá využít v každé jedné profesi, kde je člověk vystaven stresu (hrozí vyhoření a nemoci ze stresu, jste bez energie), celodennímu sezení v kanceláři (bolavá záda, oslabené svaly) a jeho pracovní a rodinný život je hektický (zklidnění těla a mysli).

Doteď jsem nepoznal povolání, kde by se nedalo tai chi pro rehabilitaci těla a mysli využít.Možná to zní nereálně, ale je to tak.Dnes už téměř každý žije hektický život, spousta z nás trpí na stres a bolest zad? Oslabené svaly a bolavá záda už obtěžují kde koho.Proto cvičení se mnou bude fungovat.

A co nadváha? Zdravotní omezení? Nevadí. Pokud vás limituje nadváha, tak věřte, že právě jemné a bezpečné cvičení tai chi je pro vás ideální, neboť šetří vaše klouby.A v případě zdravotního omezení společně dokážeme celé cvičení taiji přizpůsobit, pokud vám lékař cvičení se mnou doporučí. Stále budete cvičit to co ostatní, jen přístup k provedení daného cviku přizpůsobíme vašemu zdraví.