Jsem trenér Marcel Malec a osvobozuji ostravany od stresu a bolesti zad

Cvičím od dětství.Nejprve judo a pak v dospělosti různá bojová umění,ale po 33 narozeninách se začali u mě postupně projevovat první zdravotní problémy. Až jednou mi má imunita, bolavá záda a vysoký tlak řekli: A dost! 

Následně mi zdraví omezilo činnost na poli bojových umění.Nechtěl jsem se smířit s tím, že již nemohu trénovat,cvičit a žít pohybem.

Naštěstí jsem začal objevovat nové možnosti cvičení.Zjistil jsem,že se dá trénovat i jinak,jiné styly cvičení, které zdraví obnovují ,tělo a mysl uzdravují, energii neberou, ale naopak dávají.

Během praktikování těchto cvičení jsem zjistil, že se mi srovnal vysoký tlak, přestali bolesti bederní páteře a mám tak zdravá záda.Cvičení mi pomáhá i v oblasti psychické hygieny (stres).

A chci naučit i vás,jak se zbavit bolesti zad či zmírnit stres přirozeně, pomoci snadných a bezpečných cvičení.

A VY JSTE…?

Vlastně vás znám.

Jste člověk,který chce udělat něco pro sebe.Jste účetní a máte bolest zad ze sedavé práce za počítačem,učitelka trpící  pracovním stresem,terénní pracovník mající bolest kloubů,sportovec,který potřebuje zklidnit… Jednoduše chcete mít pevnější zdraví tělesné i duševní.A na to potřebujete znát účinné cvičení.

Už vás fakt nebaví otravovat šéfa v práci a doma vaše nejbližší,že máte bolesti a nemůžete svoje povinnosti plnit na 100%. Nechcete dnes a denně utlumovat bolesti zad pilulkami.A kromě toho,stejně už nezabírají tak jak na počátku.

Musí to přeci jít i jinak,říkáte si.Nějak přirozeněji a efektivněji.Podvědomě tušíte,že internet je plný nových informací, jak si zdraví zlepšit a bolest snížit nebo se jí zbavit jednou pro vždy…Ale jak je využít?

Jestli hledáte někoho, kdo vás krok za krokem provede tradičním prověřeným tréninkem a naučí vás i moderní zdravotní cvičení dle současných postupů, rád vám pomůžu. 

Stres a záda mě donutili zastavit se. Tak a co dál?

Živila mě práce v oblasti bezpečnosti. Díky ní jsem se dostal do blízkosti známých osobností české pěvecké scény. Zajímavá práce, říkáte si. Jenže nebyla.

Namísto spokojeného života mi přinesla stres a zdravotní problémy. Až přišel den, kdy mé tělo dalo jasně najevo,že pracuje nadoraz.Čím? Zničenou imunitou.Uvědomil jsem si,že musím skončit. S prací i tréninkem bojových umění.

Tajemství mého úspěchu aneb jak jsem se opět postavil na nohy

Když jsem si konečně přiznal,že nemohu trénovat sebeobranu a nemohu pokračovat v práci, začal jsem hledat něco co by mě uspokojilo v oblasti pohybu.

A konal se zázrak.Našel jsem cvičení taiji. A pak čchi kung. Najednou to opět šlo,začal jsem se zdravě hýbat. Po čase jsem zjistil,že se cítím lépe,tělo má více energie,má mysl je odpočatá a záda,které mě také zlobily najednou nebolí. 

Nakonec díky určité praxi a neustálému snažení zvyšovat svou úroveň čchi-kung a taiji dovedností, jsem se rozhodl pomáhat druhým těmito zdravotními cvičeními a také podělit se o krásu a zdraví, které tato cvičení přináší, s co možná největším počtem lidí.

To vše by se nepodařilo bez mé skvělé manželky Lenky,která mě celou dobu podporovala v rozhodnutích, byla a je mi tou nejlepší oporou. 

Proč nejsem jen další z mnoha „expertů“ z Ostravy?

Má výuka 

  • Vím i složitější věci podat jednoduše a srozumitelně (aspoň tak to říkají klienti mých kurzů). Nechci vás oslnit odbornými výrazy, ale skutečně naučit něco praktického.
  • Učím to co jsem se naučil u svých učitelů.Žádné vymyslené teorie,ale ověřené cviky a principy z praxe.
  • Mým cílem není vydělávat velké peníze (i když bych se tomu nebránil 🙂 ),ale přinášet hodnotu sobě,rodině,svým klientům.
  • A mojí největší motivací je,když se mým klientům daří. Když cviky zavedou do domácí i pracovní praxe a bolest zad odchází či stres je nenávratně pryč.A to mě dovede nakopnout víc než ranní kávička!

Mé vzdělávání 

  • Učím se přímo u zdroje.Mým pramenem pro lepší praxi jsou odborníci, např. mistryně Zhai Jun, ale i u jiní učitelé, např. osobní soukromá výuka čchi kung sestavy u pí. prof. RNDr. J. Riegerové, CSc. Učila se této sestavě v Číně a vyučuje na vysoké škole anatomii,věnuje se i vědecké práci ohledně cvičení včetně čchi kung
  • Jsem organizátorem semináře s čínskou mistryní Zhai Jun v Ostravě.  O kvalitě výuky hovoří i to,že se semináře účastní i trenéři z jiných  oddílů taiji a čchi kung z Ostravy.
  • Vzdělávám se i v oblasti pohybového ústrojí v odborných kurzech a školeních u předních fyzioterapeutů v ČR (např. v rehabilitační škole absolvuji odborné kurzy DNS sport Prof. PaedDr. P. Kolář, Ph.D. nebo školení zdravé sezení a cviky pro bezbolestná záda  PaedDr. V. Botlíková, CSc.).
  • Byl jsem vybrán různými organizacemi,abych pomáhal cvičením jejich zdravotně znevýhodněným klientům

Je krásný pocit propojit to co umím s tím, co klientům přináší užitek a radost

A kurz cvičení na míči s rozvrhem